پلوس خودرو چیست و علائم خرابی آن چه چیزهایی میباشد؟

پلوس در قسمت جلوبندی خودرو یکی از مهمترین اجزاست. وظیفه پلوس انتقال نیروی تولید شده توسط موتور خودرو به گیربکس یا همان جعبه دنده می باشد و سپس این نیرو توسط میل گاردان به دیفرانسیل خودرو انتقال می یابد. همانطور که می دانید، دیفرانسیل هم نقش تنظیم کننده دور چرخ ها را دارد. همچنین میله ای از داخل دیفرانسیل به دو چرخ طرفین متصل می باشد و پلوس نام دارد که وظیفه اش انتقال نیروی دیفرانسیل به چرخ ها می باشد.

علائم خرابی پلوس

راحت ترین راه فهمیدن و پی بردن به خرابی پلوس ها این است که صدای تق تق از سمت چرخ  شنیده شود خصوصا در زمان دور زدن گیربکس و سرچرخ، تق تق می‌کنند. اگر می‌خواهید بفهمید که سرپلوس کدام سمت خراب شده است باید فرمان را تا آخر به یک سمت بچرخانید و همان سمتی که صدای تق تق را شنیدید، همان سمت خراب شده است.

علت خراب شدن پلوس ماشین

  1. علت اصلی پاره شدن گردگیر پلوس است چرا که اگر پاره شود باعث می‌شود تا گیریس از آن خارج شود و خشک کار کردن آن باعث خراب شدن پلوس شود.
  2. رانندگی با دنده اشتباه.
  3. چک نکردن اتصالات سرپلوس.
  4. ترمزهای بی‌جا و استفاده ناصحیح از ترمز دستی.
  5. رها کردن ناصحیح کلاچ و ضربه‌های ناگهانی به خودرو
  6. بکسل کردن وسیله‌ای که وزن بیشتری نسبت به خودرو دارد.
  7. روشن کردن خودرو با هل دادن.
  8. نگهداری خودرو به شکل ناصحیح

شما میتوانید در سایت ما www.yadakybazar.com انواع پلوس کامل،سر پلوس،مشعلی پلوس،سه شاخه پلوس و گردگیر پلوس  ساخت شرکتهای امیرنیا ،عظام و شتابکار برای انواع خودروهای ایرانخودرو و سایپا را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری فرمایید.